fbpx

Школярам розповім історію типографського майстерності. Діти зрозуміють контраст роботи старовинної та сучасної друкарні, вони захоплюючий процес народження друкованої продукції.

Хлопці дізнаються також про те, що в друкарнях, крім книжкової друкованої продукції, проводиться ще й сувенірно-рекламна

Всупереч очікуванням і асоціаціям школярів і і дорослих, на друкарні світло, комфортно і навіть затишно під ритмічний шум друкарських машин. Просторі приміщення залиті сонячним світлом, що ллється з стельових вікон, заглянути дозволяють майже в будь-яку щілину, помацати теж можна майже все (під наглядом супроводжуючих).

Школярі дізнаються, що в друкарні завжди однаково волого і тепло, цілий рік і цілодобово тут працюють зволожувачі та кондиціонери. Діти зрозуміють, що клімат в приміщенні важливий для самопочуття паперу: дуже волого - і папір "коробить", надто сухо - листи злипаються.

Хлопці дізнаються, що для того, щоб надрукувати продукцію - необхідно виготовити відбитки. Для створення відбитків використовуються алюмінієві пластини синього кольору. Лазером на них витравлюється зображення, синій полімер руйнується і знімається під час проявки. Для друку пластини обробляються водою. Синій шар - гідрофобний або водовідштовхувальний, на ньому залишається олійна фарба. З пластин фарба передається на офсетне полотно, а з нього на папір.

Школярі на власні очі побачать, що після того, як перший (технічний) лист вилітає з друку, співробітники друкарні проводять первинні виміри, коригування кольорів, усувають дефекти і заміряють товщину фарби. Як вони самі кажуть, "поєднують хрести" і прибирають "марашки". Підготовка займає більшу частину часу.

Всі побачать, що машини в друкарні працюють "на повітрі" - листи подаються за допомогою присосок і Піддув.

Шкільний клас побачить, як величезні непідйомні стопки аркушів, з якими працює різьбяр, також перекладаються з місця на місце за допомогою повітря, на вигляд вони ніби ковзають. Робоча поверхня тут чимось нагадує стіл для аерохоккея. Вона всіяна кнопками, які при натисканні подають сильний струмінь повітря і піднімають папір.

Діти зрозуміють, що сучасні друкарні вже зовсім не те шкідливе виробництво, що раніше. У фарбах не використовують важкі метали, а європейські машини для друку відповідають європейським же санітарним нормам. Паперові відходи з друкарні здають в макулатуру, відпрацьовані алюмінієві пластини складують, зважують, і відправляють в металобрухт. Хімічні відходи зберігають в бочках, які регулярно вивозять на утилізацію в ТЕС.

School classroom in blur background without young student; Blurry view of elementary class room no kid or teacher with chairs and tables in campus. Vintage effect style pictures.

Екскурсії проводимо тільки в супроводі дорослих (мінімум 5 чоловік) і за попередньою домовленістю. Графік екскурсій розписаний на 2 місяці вперед і можливий тільки по суботах!